Wybielanie zębów - jak to działa?

Oczywiście, cena wybielania zębów zależy od metody, którą wybierzemy – mogą to być: wybielanie z użyciem lamp, metoda nakładkowa, a także licówki lub korony porcelanowe. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, ile kosztuje wybielanie oraz czy wybielanie niszczy szkliwo zębów. Przeczytaj go koniecznie!
Czy wybielanie niszczy szkliwo zębów?
Zacznijmy od tego, że na wstępie należy odpowiedzieć na fundamentalne pytanie, o którym tak wielu, w pogoni za śnieżnobiałym uśmiechem, zapomina: czy wybielanie zębów jest bezpieczne dla zdrowia? Rzecz jasna, wydaje się, że w tej kwestii możemy być spokojni. Przede wszystkim, według zapewnień specjalistów wybielanie jest bezpieczne i zupełnie nieszkodliwe dla szkliwa zębów. Jaki jest warunek? No cóż, zabieg musi być wykonywany prawidłowo i zgodnie z zaleceniami stomatologa (dotyczy to zwłaszcza wybielania przeprowadzanego w domu).
Jak wpływa na zęby wybielanie zębów?
Generalnie rzecz ujmując wybielanie nie osłabia struktury zębów ani nie zwiększa ich podatności na próchnicę. Oczywiście po zabiegu może się zdarzyć, że pacjent będzie odczuwał czasową nadwrażliwość zębów na ciepło i zimno, lecz jeśli nie ustąpi ona w ciągu kilku godzin z pomocą powinny przyjść nowoczesne pasty i żele przeciwko nadwrażliwości. Dlatego, dla dobra naszego zdrowia lepiej jeśli zrezygnujemy z wybielania zębów przy pomocy sody, cytryny czy soli. Rzecz jasna, zdarza się wprawdzie, że metody te zapewnią niewielki efekt, lecz przy tym poważnie uszkadzają szkliwo.
Ile kosztuje wybielanie?
No cóż, naprawdę satysfakcjonujący efekt wybielenia możemy osiągnąć dopiero z pomocą stomatologa. A tam najczęściej mamy do wyboru metodę nakładkową lub wybielanie z użyciem lamp. Jednak z tego grona tańsza, a zazwyczaj także skuteczniejsza, jest metoda nakładkowa. Zdecydowanym atutem metody nakładkowej jest niewątpliwie to, że przeprowadzana jest samodzielnie przez pacjenta w domu. Przede wszystkim polega ona na noszeniu wykonanej na zamówienie nakładki przez kilka lub kilkanaście godzin w ciągu dnia lub przez dwa tygodnie w nocy. Plusem jest to, że ta metoda wymaga zaledwie dwóch wizyt w gabinecie. Najpierw, podczas pierwszej stomatolog pobiera wycisk, a na drugiej sprawdza dopasowanie nakładki i przeprowadza szczegółowy instruktaż postępowania. Koszt wybielania zębów metoda nakładkową waha się zazwyczaj od 600 do 800 złotych. Poza tym wybielanie w gabinecie wymaga z kolei 2–4 wizyt na fotelu dentystycznym w odstępie tygodniowym i jest także niemal trzy razy droższe (około 2000 złotych). Jednak w przypadku zębów martwych oraz zębów z bardzo dużymi przebarwieniami warto natomiast rozważyć założenie koron porcelanowych lub licówek, nierzadko zapewniających lepszy efekt niż wybielanie.

Kategorie: Wybielanie zębów,