Nakładkowe wybielanie zębów - na czym polega?

Trzeba przyznać, że wybielanie zębów szybko stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych w Polsce. Oczywiście moda na nieskazitelnie biały uśmiech stała się powodem większej dbałości o wygląd zębów nie tylko dla gwiazd, ale i zwykłych obywateli. Musisz wiedzieć, że jedną z metod cieszących się dużym powodzeniem wśród pacjentów klinik stomatologicznych jest wybielanie nakładkowe w domu lub w gabinecie. Rzecz jasna jest to technika czasochłonna i wymagająca dużej samodzielności, ale oferuje za to zadowalające rezultaty, które mogą się utrzymywać nawet przez 3 lata. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący wybielania nakładkowego w domu lub w gabinecie. Przeczytaj go koniecznie!
Jakie są zalety posiadania białych zębów?
Zacznijmy od tego, że biały uśmiech jest oznaką zdrowia i zadbania, dodaje atrakcyjności i pewności siebie. Ponadto jak wynika z badań American Academy of Cosmetic Dentistry, 96% ludzi uważa, że piękny uśmiech sprawia, że dana osoba jest o wiele bardziej atrakcyjna w oczach przedstawicieli płci przeciwnej. Warto wspomnieć także o tym, że ludzie, którzy mają ładne uzębienie, częściej się uśmiechają, a co za tym idzie, budzą sympatię i zaufanie. Natomiast nieestetyczne, pożółkłe zęby są źródłem wielu kompleksów i wycofania ich właściciela. Co ciekawe, 74% ankietowanych jest zdania, iż zaniedbane zęby mogą stać się powodem braku sukcesów w pracy. Jednak aby sprawiać wrażenie przebojowej i pewnej siebie osoby, coraz częściej poszukujący pracy przed udaniem się na rozmowę kwalifikacyjną decydują się na zabiegi wybielania zębów. Mało tego, niektórzy w tym celu są w stanie nawet wziąć kredyt, byle tylko osiągnąć sukces i otrzymać stanowisko. Oczywiście potwierdzeniem tego są wyniki badań przeprowadzonych w 2010 roku przez katowicki ośrodek Dentim Clinic. Otóż, w wypowiedzi dla portalu gazeta.pl lek. dent. Wojciech Fąferko wyjawił, że 40% pacjentów traktuje leczenie stomatologiczne jako inwestycję w swój wygląd – podobnie jak spotkanie z kosmetyczką lub fryzjerem.
Jak możemy wybielić nasze zęby?
Generalnie rzecz ujmując współcześnie istnieje kilka metod rozjaśniania uzębienia. Rzecz jasna do droższych i szybszych należy wybielanie przy pomocy lampy, z kolei tańszą metodą jest wybielanie nakładkowe. Jednak ta technika wymaga czasu i wiąże się z koniecznością sporej samodyscypliny pacjenta. Ponadto niekiedy niesie ze sobą powikłania w postaci nadwrażliwości zębów (powinny minąć po kilku tygodniach), przynosi jednak zadowalające efekty, które mogą się utrzymywać nawet do 3 lat. Plusem jest to, że zęby wybielone tym sposobem mogą stać się jaśniejsze o 6 odcieni.
Wybielanie zębów przy użyciu nakładek
Przede wszystkim, przed przystąpieniem do wybielania pacjent musi poddać się rzetelnemu badaniu stanu zębów i dziąseł. Dlatego najpierw należy zabezpieczyć ubytki, a także usunąć kamień nazębny.

Kategorie: Wybielanie zębów,